مرســـــــلون

بانک محتوای مذهبی مرسلون
MORSALUN.IR

خانه مطالب جایگاه زن 5
امتیاز کاربران 2.0

تولیدگر متن

زیره ی کرمان هستم. از تاریخ 07 مهر 1397 کنشگری رو شروع کردم و همواره سعی کردم بهترین باشم. در این مسیر آموزش های لازم را پیگیری و از اساتید و مشاوران در تولید محتوا استفاده می کنم. من در نقش تولیدگر با قالب های تولیدگر متن تولید محتوا می کنم.
من در مرسلون تعداد 41 مطلب دارم که خوشحال میشم شما هم ذیل مطالبم نظر بنویسید و امتیاز بدید تا بتونم قوی تر کار کنم.


محیط انتشار
مخاطب
0 0
جایگاه زن 5

با 0 نقد و بررسی | 0 نظر | 0 دانلود | ارسال شده در تاریخ دوشنبه, 05 دی 01

وظیفه ی زن

اسلام با زنان پیمان می ­بندد که یکی از مقدسات اسلام یعنی کانون خانواده را اداره کند زیرا این کانون اصلی­ترین محل پرورش کودکان است آنها عقاید، اخلاق و معارف اسلامی را از آنجا کسب می­کنند لذا زن متخصص و مخصوص انجام این وظیفه است و روی همین اصل نباید خود را مشغول به اموری کند که مرد می­تواند آنها را انجام دهد و زن مادامی که مسئول این وظیفه مهم و سنگین است نباید اعصاب و هستی خود را در راه تامین مخارج روزانه تباه کند و حتی نباید خود را همطراز مرد کند به طوری که از انجام این ماموریت­ها  بازماند

و از طرف دیگر به مردان دستور می­دهد که (وَ عاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ ) با زنان به معروف معاشرت کنید که معروف عبارت است از امری که انسان با ذوق اجتماعی خود آن را می­ شناسد و شایسته می­ شمارد .در آیه دیگری اسلام مردان را از ستم کردن به زنان بازداشته و فرموده که مبادا چیزی را به زور از زنان تصاحب کنید. يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا يَحِلُّ لَكُمْ أَن تَرِثُوا النِّسَاءَ كَرْهًا (آیه 19 سوره احزاب)

آری همه این کرامات و ارزش گذاری­های اسلام برای زن است اما چگونه زنی؟ آیا هر زنی از این شرافت و قداستی که قرآن سخن می­گوید برخوردار است؟ اسلام آن زنی را مهم و درخور احترام بر می­شمرد که در مقابل مرد بیگانه متکبر و در مقابل همسر متواضع در برابر فرزندان فداکار و مقابل جامعه الگویی غرورآفرین و در پیشگاه خدا متواضع باشد.

------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک مطالب مرتبط:

جایگاه زن یک

جایگاه زن سه

نظرات 0 نظر

شما هم نظری بدهید
پرونده های ویژه نقد و بررسی آثار شبکه تولیدگران
تمامی حقوق برای تیم مرسلون محفوظ است | 1400 - 2021 ارتباط با ما